درباره وبلاگ


بـــــــــــــــــــــــــــــــام میناب
ما در حال ورود به عصر جدید دسترسی به اطلاعات و انتشار آن هستیم؛ استفاده از ابزارهایی که امکان نتشار اطلاعات را در اینترنت آسان کرده اند برای میلیون ها نفر حکم دستگاه چاپ را دارند. دستگاه چاپی که روی میز کار آن ها و حتی داخل جیب شان قرار می‌گیرد. تا هنگامی که ما تفاوت بین گزارش نویسی آماتوری و انتشار شخصی اطلاعات را درک نکنیم و وبلاگ را به عنوان قالبی برای این فعالیت ها در نظر نگیریم نقش آن ها را در عرصه های روزنامه نگاری فرهنگ و جامعه به طور کامل درک نخواهیم کرد.(ربکا بلاد)
میناب را از افقی دیگر بنگریم .بــه سوی آینده قدم بگذاریم و از تغییر نترسیم .


مدیر وبلاگ : بام میناب
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ :









آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بام میناب
یکم خودت باش
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : بام میناب

همه ی دلسوزان این کشور و ملت به خوبی می دانند که در این روزها شرایط اجتماعی ایران چندان مساعد نیست و هرگونه نابخردی وبی تدبیری به اقداماتی متقابل و تاسف بارمی انجامد.

گرانی وحشت ناک،بی کاری و تورم،فقر روزافزون، فساد و تبعیض ،سواستفاده از قدرت و...جایی برای تصمیمات نسنجیده نگذاشته است ودر این میان فرقی بین مناطق شمالی و یا جنوبی کشور و یا بلوچستان و هرمزگان و مناطق شیعه نشین یاسنی نشین هم نیست.

دوسال گذشته ودر پی طرح شعارهای تجزیه طلبانه برخی در استان هرمزگان، جمعی از اهل قلم و هنر این استان با لحنی دوستانه مسوولان را انذاردادند که دست از این بازی های سیاسی برای رسیدن به منافع کوتاه مدت بردارند چرا که گسل های موجوداجتماعی در همه جای ایران و حتی هرمزگان زمینه ای آماده برای تحریک واتفاقات ناگواردارد.

در پنج شنبه  گذشته منطقه کوخرددر شهرستان بستک مدتی به شدت متشنج شد ودرگیری هایی تاسف بار رخ داد اگرچه مردم خشمگین در شعارهای خودمسوولان محلی و به خصوص نماینده منطقه در مجلس رامسبب بروز وضعیت می دانستند

این درگیری‌ها ظاهرا به خاطر تغییر در تقسیمات منطقه بوده است.  که مردم مرکز بخش کوخرد در استان هرمزگان چندی پیش ضمن تجمع در برابر فرمانداری خواستار عدم اجرای مصوبه‌ای شده بودند که به موجب آن یک روستا به مرکز بخش کوخرد الحاق می‌شد. مسئولان نیز قول داده بودند که این مصوبه را فعلا اجرا نکنند. اما با معرفی بخشدار و تعیین محل احداث شهرداری برای شهر مورد مناقشه، اعتراضات تازه را تحریک کردند. نتیجه به آتش کشیده شدن اموال خصوصی و عمومی و کلی مجروح...تصاویر خود گویاست:

منبع عکس ها سایت تابناک









نوع مطلب : بی حساب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :



علی رضا زاکانی:

فساد سرتاپای نظام را فراگرفته است در سفری که به سیستان و بلوچستان و بندرعباس داشتم صحنه هایی را دیدم که برای کشور ما ننگ است. مردم شهرستان زهک در استان سیستان به من می گفتند که ما برای زنده ماندن دست و پا می زنیم و در سفر اخیرم به بندرعباس منطقه "درخت سبز" را مشاهده کردم که وضعیت مناسبی نداشت و خدایی نکرده در صورت وقوع یک زلزله فاجعه ای در آنجا اتفاق خواهد افتاد.(خبرگزاری مهر)


یکم:

«توهم» عمومی ترین بیماری سیاست مداران ایرانی در چندسال اخیربوده است.توهمی که گاهی به شکل هاله ی نور برگرد سر محمود احمدی نزاد جلوه گر می شده است و گاهی در این تحلیل وحشتناک که جامعه ی ایرانی با رضایت مندی کامل و با شور و نشاطی انقلابی در همه ی عرصه هابه سرعت در حال رشد و توسعه و پیشرفت است و چیزی به رسیدن به قله های رفاه و قدرت و دانش جهانی نمانده است!!

اگرچه قدرت بدون نظارت همیشه توهم زاست و فرقی بین گرایش های سیاسی نیست واین گونه برداشت های غیر واقعی می تواند در همه جلوه گر باشد اما درهشت سال اخیر «اصول گرایان»ایرانی را در درک واقعیت های جامعه باید متوهم ترین گرایش دانست.

دوم:

«علی رضا زاکانی» فرمانده سابق و نماینده ی کنونی مجلس از چهره های شاخص اصول گراست که سابقه ای سنگین در این زمینه دارد وحالاخود رابه همین پشتوانه از نامزهای احتمالی ریاست جمهوری ایران می داند.اورا اگر از این بابت یک توهم زده ندانیم اما این گونه می توان برداشت کرد که هشت سال مدیریت احمدی نژاد در راس قوه مجریه کشوری با تمدن و فرهنگ ایرانی این قوت قلب را برای همگان ایجاد کرده است که اگر زندگی ایرانیان را امثال احمدی نژا توانسته اند بچرخانند چرا آن ها بخت و اقبال خود را امتحان نکنند؟!!

سوم:

زاکانی اما در سفر به بندرعباس سخنانی گفته است که از یک اصول گرا بسیار بسیار بعید به نظر می رسد.غرق شدن کشور در فساد و این که مردم برای زنده ماندن در حال جان کندن هستند نمونه ای از این سخنان است.

حال جای چند پرسش است:

آیا آقای زاکانی از گفتمان اصلی اصول گرایان خارج شده است و چهارچوبه چنین نگرشی به کشور را از بیخ نادرست و توهم گونه می پندارد؟

آیااین گونه سخنان را باید نوعی توبه و عذر تقصیر به درگاه ملت از روندی دانست که در سلطه هشت ساله ی اصول گرایان برزندگی آنان تحمیل شده و حاصل اش فقر و فساد است؟

آیا این سخنان را بایدژست نزدیکی به مردم در آستانه ی انتخابات و همدلی با آنان دانست؟

یا نه این گونه نظرات را باید نوعی توهم شکنی دانست که نتیجه سفر به اعماق جامعه است.اگر این گونه باشد باید همه ی اصول گرایان رابه دیدن «درخت سبز »بندرعباس و «زهک» سیستان و بلوچستان دعوت کرد و بر سفره ی این ملت مظلوم نشاند؟

برادران اصول گرا لطفا بیش تر سفر کنید.






نوع مطلب : هرمزگان، بی حساب، 
برچسب ها : بندرعباس،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : بام میناب

با دمپایی!

با کفن !

با یک ساک ورزشی بچه گانه!

با تیپ جاهل های دهه ی سی پایتخت!

دست در دست عیال سالخورده همراه با نوه های شیرین به قصد شهر بازی!

یک راست از ترمینال جنوب به وزارت کشور بادل ناشتا و یک تیتاب!

شاید بزرگ ترین و مثبت ترین تاثیر رییس جمهور کنونی ایران بر فرهنگ سیاسی و اجتماعی کشورش این باشد که اعتماد به نفس بزرگی را در بین همه ی اقشار و به خصوص طبقات محروم  و محذوف جامعه ی ایرانی به وجود آورد که اگر مدیریت بریک کشور و ملت با سابقه ی بزرگ فرهنگی و تمدنی از امثال «احمدی نژاد» ساخته است ! چر از امثال ان ها ساخته نباشد؟!

ارزش امتحان کردن دارد.

دیدی گرفت و شد آن چنان که شد!!!




منبع : لاتیدان




نوع مطلب : دست نوشته ، بی حساب، 
برچسب ها : ایران،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : بام میناب

 به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران بندرعباس مهدی عباسپور وسعت این باغها را حدود یک هزارو 760 هکتار با تولید سالانه 15هزارو 630تن عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه تولید انبه در میناب 13 تن در هر هکتار است افزود : با استقبال باغداران از ایجاد باغهای پیوندی و کشت جایگزین و استفاده از نهالهای اصلاح شده وارداتی این میزان قابل افزایش است.

عباسپور کشت انبه پیوندی را بجای باغهای لیموترش مبتلا به بیماری جاروک را به باغداران این شهرستان توصیه کرده است.


مدیرجهادکشاورزی شهرستان میناب گفت: محصول انبه این شهرستان علاوه بر تازه خوری برای تولید ترشی، مربا، کنسانتره و پودر نیز استفاده می شود.

به گفته این مقام مسوول همه ساله در فصل برداشت میوه کال و همچنین رسیده صدها نفر از ساکنان روستاهای این شهرستان در کارگاههای تولید ترشی به روش سنتی و نیمه صنعتی و حتی فروش میوه کال جذب کارمی شوند.

در شهرستان میناب برداشت محصول انبه سبز و نارس برای تهیه ترشی نیمه دوم اردیبهشت و برداشت میوه رسیده نیز از تیر آغاز می شود.

شهرستان 250 هزارنفری میناب بعنوان یکی از چهار قطب اصلی فعالیتهای کشاورزی در 100 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز هرمزگان قرار دارد.





نوع مطلب : هرمزگان، میناب، بی حساب، باداباد، 
برچسب ها : میناب، انبه،
لینک های مرتبط :




( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
   
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو